Přeskočit na obsah

Jak jsem poslechla své tělo a Vesmír mě za to odměnil

Znáte to, když dostanete menstruaci, která je zrovna velmi bolestivá, ale pracujete ve společnosti, kde se za každých okolností očekává 100% výkon? Chci se s vámi podělit o zážitek, kdy jsem si dovolila jít tak trochu proti proudu. Poslechla jsem své tělo a Vesmír mě za to odměnil způsobem, jaký bych si dříve neuměla vůbec představit.

Dnes už jsem na mateřské dovolené, doma se svojí malou dcerkou, ale tento zážitek se mi stal v době, kdy jsem ještě pracovala pro zahraniční developerskou společnost. Bylo to typické prostředí orientované na výkon, byla jsem součástí managementu stavby a pracovala jsem mezi muži v kanceláři na stavbě.

Od té doby, co jsem se začala zabývat osobním rozvojem, snažila jsem se i v rámci své práce žít s respektem sama k sobě, ke svému tělu, ke svým emocím apod. Při práci v zahraničním korporátu to byl velmi těžký úkol, ale ne nereálný. Někdy to šlo lépe, někdy hůře, ale zážitek, který vám dnes posdílím, mi ukázal, že když se mi podaří své tělo poslechnout navzdory nepříznivým okolnostem, Vesmír mě za to umí moc hezky odměnit.

Dříve bývala moje menstruace vždy velmi bolestivá. Ale čím více jsem pracovala sama se sebou a začleňovala do svého života více sebelásky, tím více se moje menstruace proměňovala. Často vycházela na volné víkendové dny a byla mnohem méně bolestivá. I tak se ale občas ozvala v pracovní den se starou známou intenzitou jako tenkrát.

Jak ale poslechnout své tělo a odpočívat, když menstruace přijde ve své plné síle a intenzitě v den, kdy se ode mne očekává standardní 100% pracovní výkon?

Byl takový normální pracovní den. Už od předchozího večera jsem tušila, že „to“ přijde a tentokrát to bohužel nevyjde na víkend. Před lety jsem si brávala ibalgin a dál fungovala ve standardním pracovním režimu. Později jsem ale ibalgin už brát nechtěla, spíše jsem chtěla prostě jen tak být se svými pocity v těle, odpočívat, dýchat a bolest obvykle ustupovala i bez prášků.

Ten den jsme šli s kolegy na pochůzku po stavbě a já se kroutila v křečích. Cítila jsem, že kdybych si zalezla do tepla svojí postele, bylo by mi nejlíp. Šéf na mě koukal, co prý se děje. Informovala jsem ho pravdivě, že mám svoje dny, on pokýval účastně hlavou, ale to bylo taky všechno.

Jenže intenzita mých bolestí se zvyšovala. Po obchůzce jsem se v kanceláři zabalila do deky a místo, abych se snažila u počítače předstírat, že pracuju, prostě jsem si položila hlavu na stůl, oddala se svým bolestem a zhluboka dýchala, abych si trochu ulevila.

Co se dělo dál, mě velmi příjemně překvapilo – Vesmír mě totiž odměnil hned třikrát

1. Poslali mě z práce domů
Šéf na mě znovu kouknul, jak se choulím v dece, a prý proč mám topení na maximum, že je tam už hrozné vedro, a chtěl topení stáhnout. „Ne ne, potřebuju teplo, nejlíp by mi bylo v posteli,“ povídám mu. A on pronesl větu, kterou bych fakt nečekala: „Tak běž domů.“ a dodal něco ve smyslu, že v tomhle stavu tam stejně žádné hodnoty nevytvořím. Měla jsem hroznou radost. Hned jsem se sebrala a jela domů.

2. Cestou domů jsem potkala svého partnera, který mi pomohl a doprovodil mě
Ještě jsem si s sebou tedy vzala notebook, kdyby se mi udělalo líp, abych mohla případně pracovat z domova. K mému překvapení jsem po cestě domů potkala svého partnera, který „jel zrovna náhodou přesně v ten stejný čas stejným směrem“. Můj báječný muž mi pomohl s notebookem a doprovodil mě domů.

3. Bolest ustoupila
Hned jak jsem se dostala domů, vlezla jsem si s úlevou do postele. Ačkoliv bylo odpoledne, usnula jsem v klubíčku zabalená do dek a bolest se ve spánku téměř úplně rozpustila. Napětí povolilo, tělo se uvolnilo a bylo mi vlastně nádherně.

Co jsem vlastně udělala jinak?

1. Dovolila jsem si chovat se i v práci v souladu se svým tělem a nepředstírat, že „jsem v pohodě“
2. Vyslovila jsem nahlas to naše ženské „tabu“, že mám bolesti v důsledku své menstruace
3. Nesnažila jsem se „to zvládnout“ neboli potlačit sama sebe, ale nechala jsem věci volně plynout

Co z toho vyplývá?

Vesmír to s námi myslí dobře. Když jsme v souladu sami se sebou, nepotlačujeme své potřeby a touhy svého těla, Vesmír nás odmění způsobem, který bychom za normálních okolností považovali za nemožný.

 


Autor: Lenka Burkertová

Inspiruji ženy svým životním příběhem, jak jsem si našla skvělého partnera a jak jsem i přes vyšší věk přirozeně otěhotněla. To, co jsem se na své cestě naučila, předávám dál. Pomáhám ostatním ženám na jejich cestě k tomu, aby byly skutečně samy sebou a zlepšily tak svůj život. Zaměřuju se zejména na oblast sebelásky a partnerských vztahů.

Jsem průvodkyní žen, koučkou NLP (s mezinárodní certifikací NLP Practitioner) a facilitátorkou metody PSYCH-K® (změna podvědomých přesvědčení).

Jsem autorkou videa ZDARMA Nejlepší sebeláskové cvičení, které znám, a online kurzu Buď magnetem na správné muže.

V Praze vedu ženské kruhy se zaměřením na sebelásku a partnerské vztahy.

Můj příběh si přečtěte tady.

Přidejte se do naší ženské komunity – facebookové skupiny Za lepším životem, je to ZDARMA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *