Přeskočit na obsah

Moje cesta ke krásnému vztahu s milovaným mužem a k rodině s ním

Jmenuji se Lenka a mám báječného muže a úžasnou dceru. Jsem šťastná a vděčná, že mám spokojený život a krásnou rodinu, kterou jsem si vždy přála. Ačkoliv nebo možná právě proto, že se můj život nejdříve vůbec nevyvíjel podle mých plánů a představ, našla jsem odvahu k životní změně, která mi několikanásobně změnila život k lepšímu a navždy změnila moje chápání tohoto světa.

Všechno jsem měla dokonale naplánované, ale realita byla jiná

Narodila jsem se dvěma milujícím rodičům a od malička jsem byla zvyklá, že mi všechno vycházelo. Ve škole jsem měla jedničky, vyhrávala jsem zápasy v tenise a žila spokojené dětství. Už od puberty jsem měla jasno, že vystuduju vysokou školu, najdu si muže na celý život a založím s ním rodinu. Chtěla jsem dvě děti, z nichž aspoň jedno do třiceti let.

Už když jsem studovala na ČVUT a stále neměla vážnou známost, tak jsem začínala pochybovat. Proč všichni kolem mě s někým chodí a já jsem stále sama? Mužů kolem mě bylo hodně, ale buď nechtěli oni mě nebo já je. Měla jsem pár krátkých vztahů, ale nic vážného. Začínala jsem se cítit trochu osaměle a smutně.

Po zahraniční stáži jsem si začala víc věřit a potkala svou první velkou lásku

V páťáku jsem odjela na studijní pobyt do Německa. Rok jsem tam žila a studovala v němčině stavební ekonomiku. Podařilo se mi nejen složit několik odborných zkoušek v cizím jazyce, ale hlavně si zvednout sebevědomí. Zpětně vnímám toto období svého života jako velký zlom. Dokázala jsem se o sebe postarat v cizí zemi, kde jsem nikoho neznala, a plnit svoje studijní povinnosti v němčině. Najednou jsem si mnohem víc věřila.

Po návratu z Německa jsem cítila takovou nějakou větší energii a chuť do života. A krátce na to jsem potkala svou první velkou lásku. Bylo mi 25 let a vše se začínalo v dobré obracet. Věřila jsem, že jsem ve svém tehdejším partnerovi potkala toho pravého, že spolu budeme mít rodinu a potom spolu zestárneme. Když mi bylo 28 let, dohodli jsme se, že si pořídíme miminko. Všechno do sebe zapadalo a já se těšila na svůj vysněný život, který jsem si naplánovala.

Nedařilo se mi otěhotnět a nakonec jsme se rozešli

Jenže se mi nedařilo otěhotnět. Bylo to frustrující pro nás pro oba. Ubíhaly měsíce a roky a nic. Navštěvovali jsme jedno centrum asistované reprodukce a absolvovali spoustu zdravotních vyšetření. A do našeho vztahu se nám pomalu začínala vkrádat čím dál tím větší vzájemná nespokojenost. Po 4 letech snažení o miminko a po celkových 7 letech vztahu jsme se nakonec rozešli. Moje plány kompletně selhaly. Bylo mi 32 let a neměla jsem ani chlapa, natož dítě. Byla jsem sama.

Pak jsem se několik let ve vztazích trápila a prožívala jedno zklamání za druhým

Muži o mě ale zájem měli. Hledala jsem tedy vhodného partnera, abych mohla mít dítě co nejdřív, protože biologické hodiny mi už hlasitě tikaly. Vystřídala jsem několik kratších vztahů, ale žádný z nich nevydržel. Prožívala jsem další a další zklamání a cítila jsem se sama jak kůl v plotě. Do každého vztahu jsem šla naplno s tím, že teď už to konečně vyjde, a každý rozchod mě vždycky strašně bolel.

Dlouho mi trvalo, než jsem přišla na to, kde je problém

Když mi bylo 36 let, uvědomila jsem si, že se mi ve vztazích často opakuje velmi podobný scénář. Po pár měsících velké zamilovanosti mě muži najednou z ničeho nic opouštěli. Rozhodla jsem se, že se s tím pokusím něco udělat, a přihlásila jsem se na svůj první kurz osobního rozvoje. Tenkrát jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu, jen jsem prostě chtěla vystoupit z toho začarovaného kruhu ven. Přála jsem si najít partnera na celý život a mít s ním rodinu.

A tady začala má velká vnitřní proměna. Tento a další kurzy, semináře a online programy, kterých jsem potom absolvovala desítky, od základů změnily moje nahlížení na svět. Začala jsem si všímat situací, které se mi dějí, a uvědomovat si, že nic není náhoda. A začala jsem se měnit uvnitř. Zjistila jsem totiž, že jsem si během svého života nasadila spoustu masek, a ty negativně ovlivňovaly můj život. Postupně jsem tedy tyto masky rozpouštěla a byla jsem čím dál víc sama sebou.

Změnila jsem se, a tím se změnilo i všechno okolo mě

A bylo mi líp. Jak jsem se měnila uvnitř sebe sama, začalo se měnit i mé okolí. Měnily se situace, do kterých jsem se dostávala, i lidé reagovali na mou změnu pozitivně. Svět kolem mě se pozvolna stával lepší a lepší a do mého života se dostávalo víc a víc radosti.

Ale roky plynuly a musela jsem se smířit s tím, že děti mít asi nikdy nebudu

Stále jsem však neměla toho svého životního partnera, se kterým bych mohla mít děti. Bylo mi 37 let a naděje na miminko se pomalu vytrácela. Chtě nechtě jsem se musela smířit s tím, že děti mít možná nikdy nebudu. Bylo to pro mě hodně těžké, zpracovávala jsem si to sama v sobě několik měsíců, ale nakonec jsem vnitřně přijala myšlenku, že možná nebudu mít děti vůbec a smířila jsem se s tím.

A přesně v ten moment mi do života vstoupil můj dnešní partner

Když se podívám zpátky, musím sama sobě přiznat, že jsem do té doby vlastně nehledala partnera, ale otce pro svoje dítě. A ti muži to samozřejmě ze mě cítili. Když se mi podařilo touhu po dítěti doslova pustit a vyrovnala jsem se s tím, že možná zůstanu navždy bezdětná, teprve jsem se mohla při seznamování s muži uvolnit. Už jsem nemusela „tlačit na pilu“ kvůli svým biologickým hodinám a chovala jsem se přirozeně.

To se samozřejmě odrazilo i na vztahu s mým současným mužem. Ten vztah byl totiž od začátku úplně jiný než ty předchozí. Paradoxně to byl nakonec můj muž, kdo po pár měsících vztahu sám navrhl, že bychom mohli mít miminko. A já jsem byla samozřejmě moc ráda. Tehdy mi bylo 38 let.

Otěhotnět ve 38 letech přirozeně? Proč ne?

Pamatuju si, že když jsem se tenkrát zmínila před gynekologem, že se snažím otěhotnět, už mě v mém věku automaticky posílal na umělé oplodnění. To jsem ale nechtěla. Rozhodla jsem se udělat všechno pro to, abych otěhotněla přirozeně. Znovu jsem se tedy naplno ponořila do technik osobního rozvoje, které už jsem uměla velmi dobře aplikovat na svůj život.

Intenzivně jsem na sobě pracovala, odhalovala a zpracovávala svoje vnitřní bloky a po pár měsících jsem byla těhotná. Přirozeně, bez jakýchkoliv zásahů doktorů. Těhotenství proběhlo bezproblémově a když jsem porodila naši zdravou dcerušku, bylo mi přesně 39,5 let. Konečně jsem měla rodinu, po které jsem vždycky toužila.

Předávám dál, co jsem se na své cestě naučila

Během své cesty za vysněným životem jsem absolvovala desítky kurzů a seminářů osobního rozvoje, ženských kruhů a dalších akcí. Přečetla jsem spousty knih a vzdělávala jsem se i na internetu. Zažila jsem stovky prožitkových cvičení a různých technik, z nichž hodně jsem si osvojila a naučila se je praktikovat sama na sobě. Díky těmto technikám a cvičením jsem pochopila mnoho souvislostí, bez kterých bych svého štěstí nikdy nedosáhla.

Dnes sdílím své zkušenosti a pomáhám dalším ženám na jejich cestě za lepším životem. Inspiruji ženy svým vlastním životním příběhem a pomáhám jim na jejich cestě k tomu, aby byly skutečně samy sebou. Aby rozpustily své vnitřní bloky a žily v souladu s tím, co si přeje jejich srdce. Předávám dál, co jsem se na své cestě naučila.

Také jsem si doplnila a průběžně doplňuji svoje odborné vzdělání. Stala jsem se koučkou NLP s mezinárodní certifikací NLP Practitioner a také facilitátorkou metody PSYCH-K®, která umí rychle a efektivně měnit naše podvědomá přesvědčení.

Čemu věřím?

Neříkám nikomu, co má dělat, ale jemně vedu každého, aby si odpovědi sám našel ve svém nitru. Věřím totiž tomu, že každý člověk může být šťastný. V životě se mi potvrdilo, že vše záleží na našem vnitřním nastavení, a to můžeme změnit. Jsem přesvědčena o tom, že základem pro šťastný život je mít zdravý a hezký vztah sám k sobě. Protože to, co sami vyzařujeme, se nám zase do života vrací. Myslím si, že skutečně šťastný život můžeme žít jen tehdy, když jsme sami sebou.

Projekt Být sama sebou

A proto jsem založila projekt Být sama sebou. Prostřednictvím všech aktivit, které v rámci tohoto projektu dělám, ukazuji ženám proč a jak být sama sebou. Věřím tomu, že teprve když jsme samy sebou, máme šanci vytvořit krásný a dlouhodobý vztah s mužem. Pomáhám ženám, aby si díky tomu, že jsou samy sebou, našly toho pravého a vytvořily s ním krásný dlouhodobý a neustále se prohlubující vztah. Buďte samy sebou a žijte lepší život!

Přidejte se k naší komunitě žen na facebooku. Je to ZDARMA.