Přeskočit na obsah

5 nej knih o partnerských vztazích a sebelásce

Aktuálně je můj favorit kniha č. 3. Ale všech těchto pět knih je můj top výběr knih z oblasti partnerských vztahů a sebelásky. Sebeláska je podle mě základ pro to, abychom mohli žít šťastný život a tvořit šťastné partnerské vztahy.

Teal Swan – Stíny před úsvitem

Tato kniha má podtitul „Z nehlubších temnot až ke světlu lásky k sobě“ a já ji považuji za opravdový klenot. Perlu mezi knihami o sebelásce. Autorkou je americká duchovní učitelka Teal Swan, dnes známá po celém světě. Teal si v dětství prožila rituální sexuální zneužívání. Když svým trýznitelům utekla, trpěla sebepoškozováním, nenáviděla sama sebe, myslela na sebevraždu. Svoje štěstí a bezpečí hledala u mužů. Až když se jí narodil syn, našla v sobě sílu začít se měnit.

Teal sama postupně přicházela na to, co jí samotné pomáhá. Ta nejúčinnější cvičení pak sepsala do této knihy. Kniha obsahuje kromě Tealina silného příběhu především Tealin soubor nástrojů k vybudování sebelásky. Jinými slovy v knize najdete 29 výborných sebeláskových cvičení. Mně osobně tato kniha hodně pomohla a stále se k ní vracím.

Stáhněte si ZDARMA to nejlepší sebeláskové cvičení, které znám, ZDE >>>

Ukázku z knihy Stíny před úsvitem si poslechněte tady >>>

 

Pierre Franckh – Pravidla pro šťastnou lásku

Tohle je kniha, která mi v době, kdy jsem začínala objevovat osobní rozvoj, otevřela oči. Tohoto německého autora mám ráda, mám od něj více knih, ale tahle je podle mého názoru nejlepší. Pierre Franckh je původem herec, který byl ve vztazích poměrně přelétavý. Pak si ale uvědomil, že mu to nevyhovuje a zavřel se před světem, hledal sám sebe. Dokázal sám hodně změnit a na spoustu věcí si přijít. A pak potkal svou Michaelu, příběh jejich seznámení je jak z románu. Jsou spolu dodnes a spolu pořádají v Německu seberozvojové semináře.

V knize najdete kromě autorova příběhu 21 pravidel pro šťastnou lásku. A nejsou to jen pravidla. Vybízejí k zamyšlení a k tomu si věci sám pro sebe urovnat. Pokud budete tato pravidla opravdu dodržovat, budete mít mnohem kvalitnější a láskyplnější partnerské vztahy než většina populace.

Ukázku z knihy Pravidla pro šťastnou lásku si poslechněte tady >>>

 

Bruce H. Lipton – Líbánkový efekt

Pokud chcete pochopit, proč se vám vztahy nedaří, tuto knihu si prostě musíte přečíst. Kniha má podtitul „Jak vytvořit nebe na zemi“ a já jsem ji objevila teprve nedávno. Přesto mě okamžitě nadchla zejména tím, jak je zde vše krásně logicky vysvětleno.

Autorem je americký biolog, který měl dlouho problémy v partnerských vztazích, stále nemohl potkat tu pravou. Teprve až objevil, že důvodem jeho neúspěchů je nastavení jeho podvědomé mysli, začal se mu život jako zázrakem měnit. Postupně si pomocí metody PSYCH-K® zpracovával svoje škodlivá podvědomá přesvědčení a díky tomu nejen že byl schopen napsat svou první knihu Biologie víry a zveřejnit v ní své převratné biologické objevy, ale také díky tomu potkal svou životní lásku Margaret.

Dr. Bruce Lipton je zároveň zakladatelem epigenetiky. Svým výzkumem kmenových buněk dokázal, že to, co určuje náš život, nejsou geny, ale prostředí. A prostředí, které utváří náš život, je dle jeho slov krev v našem těle. Naše krev totiž mění své složení podle toho, jaké máme myšlenky a pocity. Toto složení krve pak ovlivňuje, jaký život žijeme. Jinými slovy dokázal, že naše myšlenky a pocity tvoří naši realitu.

Když se pak seznámil se zakladatelem metody PSYCH-K® Robem Williemsem, okamžitě se nadchnul pro tuto metodu, začal ji praktikovat na sobě a díky ní si úžasně zlepšil život. Dnes je Bruce Lipton velkým propagátorem metody PSYCH-K®.

V knize Líbánkový efekt dr. Lipton vysvětluje, jak se chová naše mysl, když jsme ve vztahu a zároveň nabízí návod, jak pomocí přeprogramování naší podvědomé mysli, najít to „nebe na zemi“. Vysvětluje, že to zamilované opojení z prvních měsíců vztahu, které nazývá líbánkovým efektem, můžeme v našem vztahu tvořit trvale.

Rezervujte si ZDARMA termín ochutnávky metody PSYCH-K® zde >>>

Ukázku z knihy Líbánkový efekt si poslechněte tady >>>

Gary Chapman – Pět jazyků lásky

Toto je velmi praktická kniha o partnerských vztazích. Autorem je americký poradce v oblasti manželských vztahů. Autorem je Gary Chapman, který radí desítky let párům, kteří chtějí zachránit své manželství. Při své práci si všiml, že existuje pět různých způsobů, jak lidé vyjadřují svému partnerovi svou lásku. Tyto způsoby vyjadřování lásky nazval jazyky lásky.

Každý z nás má jeden nebo dva jazyky lásky dominantní. Těmi pak dává najevo svému partnerovi, že ho miluje. A zároveň potřebuje tím stejným způsobem dostávat lásku od svého partnera, aby se cítil milovaný. Potíž je v tom, že každý máme dominantní jiný jazyk lásky. Gary Chapman tvrdí, že viděl už mnoho párů, které byly před rozvodem, a znovu se do sebe zamilovaly jen díky tomu, že začaly vyjadřovat lásku jazykem svého partnera.

V této knize Gary Chapman tyto jazyky lásky podrobně popisuje a také nabízí další zajímavá zamyšlení na téma láska, zamilovanost apod.

Ukázku z knihy Pět jazyků lásky si poslechněte tady >>>

Louise L. Hay – Miluj svůj život

Na závěr svých doporučovaných knih jsem si nechala klasiku, která se nikdy neomrzí. Autorkou knihy je Louise L. Hay, která si prošla těžkým dětstvím a pak jí jako poměrně mladé lékaři diagnostikovali rakovinu a dávali jí 3 měsíce života. Louise se vyléčila sama bez pomoci doktorů díky změně svého myšlení. Pak se stala terapeutkou a dožila se víc než 90ti let.

Kniha je koncipovaná jako „sezení s Louisou“ a obsahuje spoustu cvičení na sebelásku, která Louise používala na sezení se svými klienty a která si ale můžeme dělat sami doma. Kniha obsahuje také seznam různých zdravotních komplikací, jejich pravděpodobnou psychosomatickou příčinu a navrhovanou afirmaci, jakým způsobem se dívat na sebe a na svět, aby nemoc začala z našeho života mizet.

Ukázku z knihy Miluj svůj život si poslechněte tady >>>

 

 


Autor: Lenka Burkertová

Inspiruji ženy svým životním příběhem, jak jsem si našla skvělého partnera a jak jsem i přes vyšší věk přirozeně otěhotněla. To, co jsem se na své cestě naučila, předávám dál. Pomáhám ostatním ženám na jejich cestě k tomu, aby byly skutečně samy sebou a zlepšily tak svůj život. Zaměřuju se zejména na oblast sebelásky a partnerských vztahů.

Jsem průvodkyní žen, koučkou NLP (s mezinárodní certifikací NLP Practitioner) a Master facilitátorkou metody PSYCH-K® (změna podvědomých přesvědčení).

Jsem autorkou videa ZDARMA Nejlepší sebeláskové cvičení, které znám, a online kurzu Buď magnetem na správné muže.

V Praze vedu ženské kruhy zaměřené na sebelásku a partnerské vztahy.

Můj příběh si přečtěte tady.

Přidejte se do naší ženské komunity – facebookové skupiny Za lepším životem, je to ZDARMA.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *