Přeskočit na obsah

Ženská podpora – jak mi dodala energii a sílu

Cítím se fyzicky dobře, ale něco mi chybí. Jsem tak nějak bez energie, unavená, ale spíš psychicky než fyzicky. Z toho mužského prostředí kolem mě, ze společnosti orientované na výkon. Jsem žena a cítím, že se nechci pořád honit za výsledky. Že chci prostě jen tak být. Být sama sebou.

Tento článek jsem napsala před dvěma lety. Tenkrát jsem byla těhotná a těšila jsem se na své první miminko. Jsem moc ráda, že jsem si své pocity tenkrát zaznamenala, ačkoliv jsem ještě neměla svůj blog. Jak to tedy tenkrát bylo?

Jsem těhotná, bez jakýchkoliv obtíží, ale něco mi přesto chybí

Jsem těhotná a těším se na miminko. Mám doma milujícího muže, který se těší se mnou. Mám dobrou práci, kde jsem spoustu let a dává mi to smysl. Přesto mi něco chybí. Moje práce je technická, orientovaná na výkon, to je mužský princip. A doma mám také muže, on je úžasný a je mi velkou oporou, ale pořád je to muž.

Cítím se fyzicky dobře, nemám žádné zvláštní obtíže, ale jsem tak nějak unavená, možná trochu fyzicky, ale hlavně psychicky, z toho mužského prostředí, které mám kolem sebe. Něco mi prostě chybí. Nejvíc energie vždycky načerpám na těhotenském cvičení mezi ženami, které chápou. Tam je mi dobře.

Jsem spokojená a zdravá, ale chybí mi uvolnění a ženská podpora a sdílení

Ano, to je ono, chybí mi uvolnění, jenom takové to plynutí bez nutnosti něco dělat a muset. Chybí mi ženská podpora a sdílení, chybí mi načerpání energie z přírody… Prostě mi chybí ženská energie. Cítila jsem to už dříve, ale teď v těhotenství cítím tuto potřebu ještě mnohem víc než když jsem těhotná nebyla.

Vždycky jsem byla aktivní, miluju přírodu, turistiku a s mužem chodíme na krátké výlety i teď, když jsem těhotná. A tak jsem dostala nápad – uspořádat takovou ženskou dovolenou. Obeslala jsem kamarádky, popsala svoje pocity a navrhla jim prodloužený víkend v kruhu žen někde v přírodě.

Prodloužený víkend v přírodě v kruhu žen

Ženy byly nadšené, některé bohužel nemohly kvůli malým dětem nebo pracovním povinnostem, ale nakonec jsme odjely ve třech do podhůří Krušných hor, do Klášterce nad Ohří. Pronajaly jsme si krásný apartmánek ve vilkové části obce a své každodenní starosti jsme nechaly doma.

Každý den jsme se přiblížily autem někam do přírody a udělaly si krásnou procházku, sdílely jsme své příběhy, naslouchaly a poskytovaly si vzájemně své vhledy. V přírodě jsme obědvaly na lavičkách, mezích nebo kamenech, večeře jsme si vařily z vlastních zásob v apartmánu.

Jednou jsme si sedly pod nádherným prastarým dubem a udělaly si ženský kruh s krátkými cvičeními na zamyšlení, které jsem předem připravila. Jindy jsme si sedly na lavičce u hradu a udělaly si jiné seberozvojové cvičení, které navrhla kamarádka.

Byly jsme tam jen ženy naladěné na vzájemnou podporu a v tom byla ta síla

Moje kamarádky byly úžasné, ani jedna z nich nebyla v tu dobu těhotná, ale obě se přizpůsobily mému pomalému tempu a staraly se o mě až mateřsky. Jedna řídila auto a vozila nás, kam jsme potřebovaly, druhá mi pomáhala nosit vodu na výletech a pomohla i s kufrem do auta a do schodů v apartmánu.

Obě večer připravovaly večeře, nemusela jsem skoro na nic sáhnout a mohla se plně ponořit do svého plynutí a uvolnění v těhotenství a ladit se na své miminko. Podporující ženská energie, která se mezi námi vytvořila, byla nádherná i při sdílení, které my ženy tolik potřebujeme nejen v těhotenství.

I Vesmír nám byl nakloněn a dokonce i naše paní domácí byla příjemně naladěná žena, která umí žít svůj život. I s ní jsme strávily příjemnou chvíli jeden večer při vyprávění, kdy nám ukázala své obrazy, které maluje, a dokonce nám zahrála na piano. Na jednom hradě jsme zase potkaly jinou ženu – paní kastelánku, která se k nám na chvíli také připojila svým zajímavým povídáním o péči o hrad.

Cítím se skvěle – děkuju

Mezi ženami jsem se cítila nádherně, jemně, žensky a hlavně sama sebou. Cítila jsem, jak mě kamarádky berou takovou, jaká opravdu jsem. Nebylo mezi námi žádné soupeření, naopak, jen podpora, přijetí a sounáležitost. A to bylo tak vyživující.

Prodloužený víkend s blízkými ženami jsem si skvěle užila a i kamarádky byly spokojené, že mohly na pár dní nechat za hlavou své každodenní starosti a ponořit se do ženské podporující energie, která se mezi námi vytvořila. Děkuju jim a jsem vděčná, že jsem mohla zažít takto nádhernou dovolenou, ze které budu čerpat energii ještě dlouho…

Ženský kruh s Lenkou

Taky máte někdy takový vnitřní pocit, že vám něco chybí, že jste možná trochu unavené, že se nechcete pořád za něčím honit, ale chcete prostě jenom tak být? Chcete také zažít prostředí plné podpory a sounáležitosti, kde se budete moci uvolnit a být sama sebou? Možná si chcete trochu odpočinout od prostředí orientovaného na výkon, které je všude kolem nás?

Pokud říkáte ano, ale nemáte kolem sebe ženy, se kterými byste mohly někam odjet, pak tu pro vás něco mám. Jak by se vám líbilo strávit jedno odpoledne v kruhu podobně naladěných žen, které vás přijmou takovou, jaká doopravdy jste? Moci načerpat energii na dlouho dopředu?

Nabízím vám možnost zúčastnit se ženského kruhu se mnou (Lenkou). Na ženském kruhu se zaměřujeme na sebelásku a zlepšení partnerských vztahů. Jemnou formou posilujeme lásku k sobě sama a stáváme se přitažlivějšími pro muže našich snů – ať už současného nebo budoucího. Zároveň je vždy prostor i na léčivé sdílení vašich témat. Vše se děje jemně, cílem je hlavně cítit se dobře.

Nádherná podporující ženská energie a jednoduché sebepoznávací techniky

Jemná cvičení, která budeme dělat, jsou určeny především na poznávání sama sebe. Odnesete si zajímavé aha-momenty a uvědomění a hlavně zažijete tu nádhernou podporující energii, kterou ženský kruh umí vytvořit. Ta energie je tak vyživující, že vám dodá sílu a energii pro vaše další dny a možná i týdny. Jste připravena zažít nádherné odpoledne v ženském kruhu? Přihlásit se můžete tady.

 


Autor: Lenka Burkertová

Inspiruji ženy svým životním příběhem, jak jsem si našla skvělého partnera a jak jsem i přes vyšší věk přirozeně otěhotněla. To, co jsem se na své cestě naučila, předávám dál. Pomáhám ostatním ženám na jejich cestě k tomu, aby byly skutečně samy sebou a zlepšily tak svůj život. Zaměřuju se zejména na oblast sebelásky a partnerských vztahů.

Jsem průvodkyní žen, koučkou NLP (s mezinárodní certifikací NLP Practitioner) a facilitátorkou metody PSYCH-K® (změna podvědomých přesvědčení).

Jsem autorkou videa ZDARMA Nejlepší sebeláskové cvičení, které znám, a online kurzu Buď magnetem na správné muže.

V Praze vedu ženské kruhy se zaměřením na sebelásku a partnerské vztahy.

Můj příběh si přečtěte tady.

Přidejte se do naší ženské komunity – facebookové skupiny Za lepším životem, je to ZDARMA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *