Přeskočit na obsah

Jak jsem se zbavila svého strachu

Povím vám příběh o svém strachu. O strachu, který jsem desítky let překonávala se srdcem až v krku a nebylo mi z toho dobře. O strachu, který mi bránil prožívat radost. A také o tom, jak jsem se ho potom doslova za pár minut elegantně a natrvalo zbavila. Zdá se to neuvěřitelné, ale je to pravda.

Pokud jste někdy měli z něčeho strach, tak víte, že je těžké s tím bojovat. Někdy to jde se sebezapřením jednat navzdory svému strachu, někdy vás to ale tak paralyzuje, že vás to prostě nikam nepustí. A může jít klidně i o takový ten plíživý strach, který cítíte uvnitř a který vám ovlivňuje život takovým způsobem, že vám přitahuje do života přesně ty situace, které váš strach ještě posilují.

Strach navázat partnerský vztah

Mluvím teď o tom, když má někdo např. strach navázat partnerský vztah. Strach, že potkám zase stejný nevhodný typ muže (ženy) jako vždycky. Strach důvěřovat mužům (ženám) obecně. Nebo když už ve vztahu jsme, tak strach se otevřít svému partnerovi. Strach, že nás zase zklame, zradí nebo opustí. Znáte to?

Pokud máte nějaký podobný strach, pozorně čtěte můj příběh, protože i na takovéhle strachy funguje postup, o kterém vám v tomhle příběhu povím. A je úplně jedno, že v mém případě šlo o strach z výšek. Můžete si tam dosadit, jaký strach chcete.

Takto vypadal můj strach až do letošního července

Jsem milovnice rozhleden a vyhlídek a zároveň mám strach z výšek. Docela blbá kombinace. Tedy přesněji, měla jsem strach z výšek, až do letošního července. Od doby, co pamatuju, tak mi prostě nedělají dobře vysoké ocelové rozhledny, různé visuté lávky, na ferraty bych se neodvážila ani pomyslet. Malé široké rozhledny ještě zvládám, ale jakmile je rozhledna vyšší a ještě se ve větru mírně hýbe, mám srdce až v krku.

A nic tomu nepomáhá, že si jako stavební inženýrka konstrukci vždycky dobře obhlédnu a přečtu všechny cedule o tom, jak byla konstrukce postavená, je to houby platné, strach mám stejně. Vždycky jsem se snažila to ošálit dobrou fyzičkou, vylézt nahoru co nejrychleji na jeden zátah, hlavně se nezastavovat, abych nezačala cítit to houpání, a nekoukat dolů.

Nahoře se pak u některých rozhleden neodvažuju opustit střed plošiny, natož abych se odvážila až k zábradlí a kouknout se dolů, to by se se mnou točil celý svět, v extrémních případech mívám dokonce pocit, že snad budu zvracet. Ale jak říkám, rozhledy do kraje mám ráda, tak mi to nedá a chodím na ně, strach z výšek se snažím překonávat, holt občas na nějakou nevylezu a v půlce výstupu nahoru pádím dolů jakoby hořelo.

Letos v červenci ale nastal zlom

Vydala jsem se na rozhlednu Korunku v Brdech, kousek za Prahou, u Černolic. Rozhledna je to úplně nová, otevřená v dubnu 2022. A výzva to byla pořádná: Ocelová konstrukce, schody z pororoštů, výška 30 metrů, a ano, když se podíváte na fotku, vidíte, že rozhledna je nakloněná – o 7,5 stupně, což je víc než šikmá věž v Pise.

A kromě toho jsem tam byla odpoledne ve státní svátek, takže všude mraky lidí, tudíž nehrozilo, že to budu moci vyjít na jeden zátah, protože se na schodech budu muset vyhýbat s ostatními.

Použila jsem techniku na transformaci stresu a strachu

Naštěstí mám ale nástroj zvaný metoda PSYCH-K®, jejíž součástí je technika na transformaci stresu a strachu. Tak jo, dole pod rozhlednou jsem se do toho pustila. Pomocí svalového testu jsem se nejdříve zeptala svého těla, jestli vnímá stres a strach, když si představí, že jde nahoru. Tělo řeklo, že v podvědomí cítí strach.

Zeptala jsem se tedy, jestli je bezpečné a vhodné tento strach transformovat. Odpověď byla ano. Takže jsem si udělala PSYCH-K® balanc na transformaci tohoto strachu.

Nacítila jsem se na situaci, že jdu nahoru, vidím tu výšku pod sebou a cítím, že se rozhledna ve větru hýbe. A nechala jsem svoje podvědomí pracovat.

Trvalo to docela dlouho, ale nakonec se to povedlo. Balanc dokončen. Otestovala jsem ještě jednou pomocí svalového testu stejnou situaci – jdu nahoru, vidím tu výšku a rozhledna se houpe. A nic, pohoda, necítila jsem žádný strach.

Ok, tak to pojďme vyzkoušet na ostro

Schválně, jestli to budu takto v pohodě cítit i ve skutečnosti. A vydala jsem se nahoru. Musím říct, že si nepamatuju, že bych si někdy rozhlednu takto užila. Nahoru jsem vyšla úplně v pohodě a ještě se chápavě usmála na slečnu, která, když jsem ji míjela, říkala, že má strach. Nahoře jsem se odvážila až k zábradlí a dokonce se podívala i dolů. A to jsem cítila, jak v jednu chvíli fouknul vítr, a plošina se mírně houpala. Byla jsem naprosto v pohodě.

Funguje to! Přesto „důvěřuj, ale prověřuj“ 😉

Opravdu to funguje! Děkuju PSYCH-K®!!! Eufórie byla veliká, nicméně jak se říká „důvěřuj, ale prověřuj“. Letos v létě jsem vyrazila jsem na další dvě rozhledny, takže jsem měla možnost si ověřit, jestli je změna skutečně trvalá.

V srpnu jsme vyrazili s rodinou na rozhlednu Hořický Chlum. Zase taková pěkná vysoká ocelová konstrukce. PSYCH-K® se honosí tím, že změny jsou trvalé. Tak to pojďme znovu otestovat. A skutečně. Pohoda, žádný stres, v klidu jsem vystoupala všechny schody bez mrknutí oka.

Poslední zatěžkávací zkoušku jsem podstoupila se svojí malou holčičkou na rozhledně Pepř u Jílového u Prahy. Pro změnu ocelová konstrukce. Na této rozhledně jsem už dříve byla. Ovšem bez poskakujícího téměř 4letého dítěte. Takže nová výzva. A zase jsem to zvládla bez zaváhání.

Můžu potvrdit, že změna pomocí techniky PSYCH-K® je skutečně trvalá.

Pomůžu vám transformovat i váš strach, ať už je jakýkoliv

S metodou PSYCH-K® pracuju zatím pár měsíců, ale už jsem měla možnost vidět u svých klientek radikální proměnu např. strachu z porodu, strachu ze zařizování různých věcí, různých variant strachu z mužů a spoustu dalšího. Já sama jsem si touto technikou transformovala už více strachů, k těm významnějším patřil např. strach svěřit dítě cizím učitelkám do školky, aby se mu tam něco nestalo, když ho nebudu hlídat ani já ani nikdo z rodiny. A opět – moje holčička chodí normálně do školky a já jsem v pohodě bez toho, abych se doma sžírala strachem, že se jí tam něco stane.

Aktuálně nabízím možnost transformace stresu / strachu ZDARMA – rezervujte si svůj termín zde >>>

Nutno říct, že toto je pouze dílčí technika z celé metody PSYCH-K®. Síla metody PSYCH-K® tkví především v tom, že mění váš život pomocí cílového prohlášení, které se zapíše do vaší podvědomé mysli. Cílové prohlášení je jakési vaše přání, které si zformulujete přesně tak, jak chcete, abyste žili váš život. Tedy řeknete si např. „Mám partnera, který mě miluje a já miluju, jeho.“ nebo „Žiju v krásném láskyplném vztahu.“ Ale klidně můžeme začít třeba „Zasloužím si lásku.“ nebo „Mám se ráda taková, jaká jsem.“ Transformace stresu a strachu je jen podpůrná technika, ale už ta sama o sobě dokáže divy. Pokud vás metoda PSYCH-K® zaujala, přečtěte si o ní víc tady a můžete se ke mně rovnou objednat na sezení, podíváme se na to společně.

Pokud si chcete metodu PSYCH-K® ZDARMA vyzkoušet, rezervujte si svůj termín na transformaci stresu / strachu zde >>>

 


Autor: Lenka Burkertová

Inspiruji ženy svým životním příběhem, jak jsem si našla skvělého partnera a jak jsem i přes vyšší věk přirozeně otěhotněla. To, co jsem se na své cestě naučila, předávám dál. Pomáhám ostatním ženám na jejich cestě k tomu, aby byly skutečně samy sebou a zlepšily tak svůj život. Zaměřuju se zejména na oblast sebelásky a partnerských vztahů.

Jsem průvodkyní žen, koučkou NLP (s mezinárodní certifikací NLP Practitioner) a Master facilitátorkou metody PSYCH-K® (změna podvědomých přesvědčení).

Jsem autorkou videa ZDARMA Nejlepší sebeláskové cvičení, které znám, a online kurzu Buď magnetem na správné muže.

V Praze vedu ženské kruhy zaměřené na sebelásku a partnerské vztahy.

Můj příběh si přečtěte tady.

Přidejte se do naší ženské komunity – facebookové skupiny Za lepším životem, je to ZDARMA.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *